octombrie 1, 2018

Șef Șantier / Director Proiect

By zoltan In Jobs with Comentariile sunt închise pentru Șef Șantier / Director Proiect

Recrutăm Șef Șantier / Director Proiect  pentru clientul nostru KESZ din Cluj-Napoca!

Candidatul ideal pentru poziția de manager proiect: este o persoană dinamică, are cu experiență de minimum 5-10 ani în domeniul construcțiilor civile, a ocupat posturi de coordonare-execuție/ șef șantier lucrări mari de peste 10 milionane de Euro. Este competent din punct de vedere tehnic, relaționează bine cu oamenii: clienți, echipă de lucru și antreprenori selectați. Rezistă la stres este proactiv, tenace, energic și disponibil pentru muncă de teren, proiectele fiind alocate în mai multe județe din țară.

Cerințe:

  • Studii superioare de profil tehnic (Construcții Civile);
  • Este un avantaj experiența de minimum 5-10 ani pe o poziție de șef șantier/ director dezvoltare proiect imobiliar;
  • Cunoștințe avansate și aptitudini tehnice dovedite în proiecte anterioare (proiectele din mediul industrial reprezintă avantaj);
  • Cunoștințe de limbă engleză la nivel avansat – obligatoriu;
  • Cunoștințe de limbă maghiară – avantaj;
  • Operare PC- suita MsOffice,
  • Permis de conducere ctg. B;
  • Bune abilități și aptitudini legate de organizare, planificare, relaționare și comunicare eficientă;
  • Disponibilitate la muncă de teren, minimum 40-50% din timpul de lucru;

Responsabilități:

  • Coordonează proiectele care îi sunt alocate;
  • Coordonează echipa de ingineri de execuție, alocă bugete și monitorizează permanent activitatea;
  • Selectează direct și indirect subantreprenorii de servicii și furnizorii de materiale;
  • Controlează și ține evidența bugetelor alocate pentru execuție, pregătire de rapoarte cu detalii financiare;
  • Planifică, pregătește și monitorizează planurile de execuție lucrări;
  • Coordonează toți colaboratorii și activitățile legate de proiectele dezvoltate pe partea de instalații;
  • Negociază și pregătește contractele de prestări servicii;
  • Preia lucrările în diferitele faze de execuție conform contractelor semnate;
  • Reprezintă compania în fața beneficiarilor;
  • Pregătește rapoarte periodice pentru management;
  • Oferă sugestii de optimizare, rezolvare de probleme și situații neprevăzute.

Ofertă și beneficii:

  • Salariu avantajos, negociat individual în funcție de experiență;
  • Autoturism de serviciu și toate cele necesare desfășurării activității;
  • Soluții de relocare sau program flexibil pentru cei care au domiciliul departe de sediul companiei;
  • Colaborare cu o echipă dinamică și competentă.

Ne angajăm să vă protejăm si să vă respectăm dreptul la intimitate si datele dvs. cu caracter personal.

Scroll to top