December 3, 2019

Reprezentant zonal de vânzări

By zoltan In Cluj-Napoca, Jobs, Timisoara with Comments Off on Reprezentant zonal de vânzări

Acest job este pentru o persoană care iubește să lucreze în firme care îi permit autonomia și libertatea de a-și planifica propriul program în mod responsabil.

Abilitățile de comunicare și de bună relaționare cu oamenii sunt deosebit de importante, deoarece 60-70% din responsabilități sunt de “farming” și customer care, iar restul de 30-40% este legat de achiziții clienți noi.

Experiența relevantă pe B2B, în special pe vânzări produse pentru construcții este un avantaj!

Există două posturi deschise, unul pentru Cluj și județele limitrofe (CJ, BH, SJ, BN, SM) și unul pentru Timișoara și județele apropiate (TM, AR, HD, CS, GJ, MH, DJ).

Activitatea principală a companiei este producția de plasă din fibră de sticlă și o serie de profile din aluminiu, oțel și PVC. Clienții principali sunt distribuitorii, depozitele și magazinele de retail din toată țara.

Cerințe:

– abilități excelente de comunicare, interpersonale, capacitate organizare şi planificare, spirit de echipă;
– conștiinciozitate, determinare și responsabilitate;
– experiență în vânzări 2-5 ani (domeniu similar sau conex-reprezintă avantaj);
– cunoștințe tehnice și practice relevante în domeniul construcțiilor;
– studii superioare absolvite ;
– posesor permis conducere categoria B;
– cunoștințe operare PC (suita Office);
– disponibilitate pentru muncă de teren și ambiție;

Responsabilități:

– promovează portofoliul de produse și servicii al companiei;
– dezvoltă, în permanența, zona de activitate arondată;
– oferă suport tehnic pentru clienții din portofoliu (activitate permanentă de“farming” și customer care );
– identifică clienți noi și începe o colaborare cu aceștia;
– face studii de piață permanente, în vederea optimizării serviciilor de vânzări;
– oferirea de soluții optime pentru cerințele clienților;
– îndeplinește obiectivele de vânzări și încasări;
– negociază și urmărește derularea contractelor;
– asigură o prezență stabilă și de încredere pe zona alocată, reprezintă compania în cel mai avantajos mod posibil;

Se oferă:

– pachet salarial motivant, cu o parte fixă + o parte variabilă în funcție de performanțe + bonuri de masă;
– telefon, laptop, birotică;
– autoturism nou de serviciu;
– mediu de lucru profesionist, dinamic într-o companie în plină dezvoltare;
– flexibilitate și colaborare cu echipă tânără orientată spre rezultate;
– cursuri, formări și teambuildinguri anuale;

Scroll to top