December 16, 2019

Reprezentant Vânzări Cluj

By zoltan In Jobs with Comments Off on Reprezentant Vânzări Cluj

Candidatul ideal:

Acest job este pentru o persoană cu experiență în vânzări și relaționare B2B, disponibilă la deplasări pe raza județului Cluj și zonele limitrofe. Postul cere competențe dezvoltate legate de relaționare interpersonală, rezolvare de probleme și vânzare consultativă.

Cerințe:

– Experiență relevantă în vânzări de minim 2-3 ani;

– Bune abilități de negociere și persuasiune ;

– Studii medii sau superioare finalizate;

– Operare PC: suita MsOffice, permis conducere cat. B;

– Cunoașterea limbii engleze, iar limba maghiară constituie avantaj;

– Proactiv, echilibrat, bine organizat;

Rolul jobului este de a extinde portofoliul de clienți și de a dezvolta cifra de afaceri cu fiecare client în parte. Activitatea zilnică este de 80% muncă de teren și 20% în birou.

Atribuții / Responsabiliăți:

– Realizarea obiectivelor lunare și anuale de vânzări, promovarea imaginii de brand;

– Dezvoltarea continuă a zonei, raportată la potențialul piețelor locale și dinamica acestora;

– Identificarea continuă de segmente de consum și menținerea relației cu clienții oferind cele mai bune soluții, pliate pe nevoile lor, prin consultanță și sprijin profesional.

– Urmarirea și creșterea productivității pe zonă (vizite regulate la clienți și rata comenzilor);

– Consilierea profesională continuă a clienților (solutii integrate/eficiente de curațenie, asistență tehnică);

– Implementarea politicilor comerciale și a ofertelor;

– Monitoziarea concurenței;

– Urmarirea încasărilor la timp și a realizărilor;

– Diversificarea portofoliului de produse la clienții actuali (vânzare activă) ;

Beneficii:

– Pachet salarial atractiv plus bonusuri din vânzări;

– Target-uri realizabile, comisioane motivante;

– Mașină de serviciu, laptop, telefon mobil;

– Angajare legală, un loc de muncă stabil;

Despre angajator:

Voldexon a fost înfințată în anul 2015. În decursul anilor am reușit prin muncă, devotement și spirit tânăr să ridicăm societatea la un nivel înalt în ceea ce privește distribuția de produse de curățenie, menaj și echipamente. Misiunea noastra este să consiliem clienții în alegerea soluțiilor potrivite afacerii lor. Avem flexibilitatea și disponibilitatea de a oferi produse profesioniste, corelate cu nevoile clienților la un preț competitiv. Relațiile de business sănătoase se construiesc pe încrederea împărtășită a partenerilor.

Scroll to top