November 23, 2019

Reprezentant Sales & Media

By zoltan In Cluj-Napoca, Jobs with Comments Off on Reprezentant Sales & Media

Recrutăm pentru postul de radio PAPRIKA RADIO din Cluj-Napoca un reprezentant Sales & Media cu fire dinamică, sociabilă și activă.

Ești persoana ideală dacă ești sociabilă, cu experiență în vânzări și dispui de perseverența și maturitatea necesară pentru atingerea obiectivelor de vânzări.

Acest job este potrivit nevoilor familiale și poate fi o opțiune foarte bună inclusiv pentru mame ambițioase.

Scopul tău va fi vânzarea spoturilor publicitare și comunicarea cu clienții. Menținerea acestor relații comerciale pe termen lung este la fel de important.

Te vrem dacă:

  • Știi să identifici eficient firme mici și mijlocii din Cluj-Napoca, cu relevanță semnificativă pentru persoane fizice;
  • Ai abilități excelente de comunicare, și relaționare;
  • Îți dorești să înveți despre piața de radiodifuziune sau dorești să lucrezi în acest domeniu;
  • Ai experiență în vânzări, customer care sau PR;
  • Ești o fire energică, sociabilă și simți pulsul orașului.

AI NEVOIE DE:

  • Abilități de comunicare excelente;
  • Studii medii/superioare;
  • Cunoașterea suitei MsOffice;
  • Foarte bune abilități de comunicare în limba română;
  • Cunoașterea limbii maghiare la nivel cel puțin conversațional (nivel mediu);
  • Persistență și fire hotărâtă;
  • Experiență relevantă în relaționare cu firme/clienți;
  • Deprinderi de planificare și organizare.

Descrierea postului:

  • Vei ține legătura cu clienții existenți și vei căuta în mod permanent posibili clienți interesați să își promoveze produsele/serviciile pe postul de radio, în special în Cluj-Napoca;
  • Vei stabili întâlniri și vei semna contracte de colaborare;
  • Vei identifica nevoile reale de promovare la clienți;
  • Vei oferi suport în crearea spoturilor publicitare asigurându-te că nevoile clientului se reflectă în spotul creat de departamentul de producție publicitară;
  • Poți crea și testa strategii inedite prin care campania de promovare a cliențiilor tăi să ajungă la rezultate bune;
  • Vei oferi activitate de customer care clienților tăi;
  • Poți crea idei și opțiuni de colaborare pentru promovarea serviciilor de radiodifuziune;
  • Urmărești cu atenție termenul limită de plată a facturilor.

La ce să te aștepți:

  • Un program de 6 ore pe zi, organizat flexibil în intervalul 9.00-18.00, L-V (family friendly);
  • Flexibilitate și un stil de management prietenos;
  • Salariu fix și comision substanțial din vânzările făcute de tine;
  • Colegi tineri și un mediu de lucru plăcut, în centrul istoric al orașului Cluj-Napoca;
  • Condiții legale și siguranță;
  • Posibilitatea combinării jobului cu alte proiecte personale;
  • Se oferă toate cele necesare pentru activitatea de vânzări (telefon, laptop, transport).

Scroll to top