September 18, 2019

Manager Vânzări Agro

By zoltan In Jobs with Comments Off on Manager Vânzări Agro

Persoana ideală este cu experiență în domeniul Agribusiness, preferabil în vânzări, care cunoaște specificul zonei centrale a țării (Transilvania).

Inginerii agronomi au avantaj!

Se va lucra în regim de home-office, ceea ce cere deprinderi bine formate în managementul de sine și preferință pentru munca autonomă. Preferința și experiența în munca individuală, autonomă este un atu.

Se oferă 2 posturi noi înființate în cadrul grupului East Grain la East Silodep.

Cerințe:

  • Studiile în domeniul agronomiei- reprezintă avantaj, dar se poate compensa cu experiență relevantă în domeniul Agribusiness;
  • Experiență de minim 2-3 ani în vânzări;
  • Orientare către client și atitudine proactivă;
  • Atenție pentru detalii și cifre;
  • Capacitatea de a respecta deadline-urile și de a lucra în condiții solicitante;
  • Bune abilități operare PC (suita MsOffice);
  • Fire comunicativă, deschisă, ambițioasă;
  • Motivație pentru dezvoltare profesională;
  • Permis de conducere cat. B, disponibilitate la deplasări.

Obiectivul postului:

Dezvoltarea activității companiei în județele arondate în vânzări de îngrășăminte și inputuri agricole prin vânzări directe și indirecte.

Responsabilități:

  • Prospectarea/recunoașterea potențialilor parteneri;
  • Inițierea și dezvoltarea relațiilor de afaceri cu responsabilii de ferme agricole;
  • Negocierea și încheierea de contracte pentru furnizarea de inputuri, pesticide și îngrășăminte;
  • Monitorizarea activă a culturilor partenerilor ( minim 3 ori / sezon );
  • Oferire de consultanță în privința sfaturilor de fertilizare/tratamente necesare/prevenirea problemelor (totodată vânzarea produselor corespondente);
  • Gestionarea permanentă a portofoliului de producători din zona geografică arondată, în conformitate cu politica de afaceri a companiei;
  • Raportarea permanentă către managementul companiei;
  • Realizarea obiectivelor anuale privind planul de vânzări;
  • Identificarea cererii pieței, precum și a competitorilor potențiali și ofertele lor;
  • Administrație, management și control documente;

Beneficii:

Se oferă condiții avantajoase de lucru, într-o companie în plină dezvoltare;
Program flexibil, organizat în mod autonom;
Salariu fix peste nivelul pieței (negociat individual) + bonusuri de performanță;
Mașină de serviciu, laptop, telefon de serviciu.

Se oferă toate condițiile necesare activității desfășurate.

Scroll to top