December 3, 2019

Inginer Execuție / Șef șantier (CCIA)

By zoltan In Bucuresti, Cluj-Napoca, Jobs, Timisoara with Comments Off on Inginer Execuție / Șef șantier (CCIA)

Persoana ideală este un inginer CCIA, cu minim 2 ani de experiență și cu disponibilitate pentru delegații în țară (București, Arad, Timișoara, etc.). Interesul puternic pentru acest domeniu și dorința de a învăța de la profesioniști adevărați este important.

Clientul nostru este KESZ din Cluj-Napoca, domeniul lor de execuție fiind legat de proiecte de mărime medie sau mare. Mai multe informații despre angajator găsiți aici: http://www.kesz.ro

Obiectivul principal este suportul tehnic al echipei de management de proiect. Sarcina principala este coordonarea lucrărilor pe șantier, urmărirea lucrărilor, întocmirea anexelor lângă situații de lucrări, asigurarea calității serviciilor și prestarea lor conform planificărilor.

Postul este adecvat și pentru cei care doresc să colaboreze prin sistem B2B, pe durată determinată sau nedeterminată. Postul poate fi o oportunitate și pentru antreprenori sau pentru cei care obișnuiți să lucreze în regim propriu, fiind posibilă și colaborarea prin PFA sau SRL.

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice (profil CCIA);
  • Experiența de minimum 2-3 ani în execuție, pe șantier;
  • Cunoștințe avansate și aptitudini tehnice dovedite în proiecte anterioare (proiectele din mediul industrial reprezintă un avantaj);
  • Cunoașterea limbii engleze;
  • Operare PC- suita MsOffice;
  • Abilități de comunicare dezvoltate, atenție la detalii și memorie bună
  • Responsabilitate, punctualitate și abilități organizatorice;
  • Disponibilitate la muncă de teren, cu deplasări săptămânale;
  • Permis de conducere ctg. B;

Responsabilități:

  • Coordonează proiectele care îi sunt alocate;
  • Oferă suport șefului de șantier și directorului de proiect;
  • Controlează și ține evidența bugetelor alocate pentru execuție, pregătire de rapoarte cu detalii financiare;
  • Oferă suport în planificare tehnică, pregătește și monitorizează planurile de execuție lucrări;
  • Colaborează cu toți colaboratorii și activitățile legate de proiectele;
  • Reprezintă compania în fața beneficiarilor;
  • Pregătește rapoarte periodice pentru management;
  • Oferă sugestii de optimizare, rezolvare de probleme și situații neprevăzute.

Ofertă și beneficii:

  • Siguranța unui loc de muncă, angajare legală;
  • Salariu atractiv- negociat individual conform experiență;
  • Colaborare cu o echipă tânără, inovativă și profesioniști CCIA cu expertiză considerabilă;
  • Stil de lucru occidental, mediu de lucru plăcut;

Scroll to top