February 7, 2020

Inginer constructor – suport tehnic birou (CCIA)

By zoltan In Bucuresti, Cluj-Napoca, Jobs with Comments Off on Inginer constructor – suport tehnic birou (CCIA)

Candidatul ideal este o persoană tânără, cu studii superioare terminate (CCIA), care preferă munca de birou, cu program stabil.

Obiectivul postului: pregatirea documentelor tehnice pentru cerere de oferte , compararea si analizarea ofertelor primite și colaborare permanentă cu directorul de proiect.

Clientul nostru este KESZ , domeniul lor de execuție fiind legat de proiecte de mărime medie sau mare. Mai multe informații despre angajator găsiți aici: http://www.kesz.ro

Exista două posturi deschise la Cluj-Napoca și două la București (zona centrală).

Cerințe:

  • Nivel de studii: superioare, tehnice (CCIA);
  • Cunoștințe tehnice;
  • Cunoaștere limbii române;
  • Gândire critică, logică foarte dezvoltată, rapiditate în reacție și învățare tehnică;
  • Cunoștințe operare PC – pachetul Office avansat cu un accent deosebit pe MsExcel (rapoarte, editări, prezentări grafice) și AUTOCAD;
  • Abilități dezvoltate de comunicare și aptitudini dezvoltate legate de control buget și negociere;
  • Limba engleza scris si vorbit nivel avansat (poate fi avantaj);
  • Personalitate echilibrată, pentru care este importantă responsabilitatea personală și de grup.

Responsabilități principale:

  • Verifică lista materialelor necesare conform proiectului tehnic;
  • Cere oferte de preț, cercetează piața și pregătește sinteza acestor date pentru directorul de proiect, care contractează lucrăriile;
  • Pregătirea contractelor și comenziilor pentru materiale și prestări de servicii;
  • Identificarea soluțiilor de oprimizare preț, pe baza discuțiilor purtate cu furnizori,în funcție de cerințe tehnice și buget;
  • Monitorizarea furnizorilor existenți și evaluarea lor în funcție de performanță;
  • Identificarea rapidă de furnizori noi, în cazul unor proiecte noi, deosebite.

Ofertă și beneficii:

  • pachet salarial motivant, tichete de masă, premii de sarbatori;
  • program flexibilizabil dupa program gradiniță, școală;
  • colaborare cu echipă tânără, posibilitatea de a lucra într-o companie în plină dezvoltare;
  • cursuri și teambuildinguri anuale;
  • laptop, telefon, condiții de muncă foarte bune;
  • siguranța unui loc de muncă și șansa de a lucra într-o echipă competitivă.

Scroll to top