May 14, 2020

Inginer constructor/Sef santier (CFDP)

By zoltan In Cluj-Napoca, Jobs with Comments Off on Inginer constructor/Sef santier (CFDP)

Candidatul ideal este un Inginer specialist CFDP, cu minim 5 ani de experiență, cu disponibilitate pentru mobilitate (!!!) la nivel național, vorbitor limba engleză cel puțin la nivel intermediar. Tenacitatea, energia, punctualitatea și disciplina sunt importante!

Candidatul ideal

  • Absolvent universitate tehnică, specializarea CFDP– avantaj;
  • Experiența de minimum 3-5 ani pe o poziție similară;
  • Cunoașterea limbii engleze nivel avansat obligatoriu;
  • Cunoștințe de limba germană constituie avantaj;
  • Cunoașterea normelor legale în domeniu;
  • Capacitate de coordonare a echipei din subordine;
  • Abilități de planificare și organizare;
  • Cunoștințe bune de utilizare a MS Office (MsEXCEL!) si Autocad;
  • Disponibilitate la deplasări pe teritoriul țării (minim 50-60% din timpul de muncă); · Inițiativă, seriozitate, tenacitate, orientare spre obiective și deadlineuri.

Responsabilități principale

Coordonarea proiectelor de construcții și lucrări de infrastructură în întregime, având ca principale atributii:

  • Răspunde de gestionarea resurselor umane și materiale conform cu planificarea și bugetarea proiectului ( echipe proprii cât și subcontractori);
  • Întocmește la timp situațiilor de lucrări executate către beneficiar;
  • Verifică situațiile de lucrări și facturile furnizorilor și subcontractorilor;
  • Asigură rezolvarea problemelor apărute în realizarea proiectului si informeaza la timp echipa de management despre acestea;
  • Verifică și își însușește responsabilitatea pentru proiectul coordonat; Cauta soluții eficiente de execuție în conformitate cu graficul contractual.
  • Raportează eventualele neconcordanțe din proiect către beneficiar și echipa de management.
  • Întocmește cartea construcției și alte documente necesare conform legii sau cerințelor beneficiarului.
  • Verifică și răspunde de profitabilitatea, productivitatea și calitatea lucrărilor executate;
  • Redactează rapoarte lunare exacte privind profitul generat de șantierul condus către echipa de management;
  • Răspunde de respectarea termenelor stabilite prin contract;
  • Monitorizează în timp progresul fizic și economic atins față de obiectivele propuse;
  • Menținerea legăturii cu clientul și participarea la ședințele stabilite de acesta.

Beneficii:

Se oferă posibilitatea colaborării cu o echipă dinamică, într-un colectiv multinațional. Pachetul de beneficii cuprinde: salariu atractiv (negociat conform experienței), diurnă/ tichete de masă, laptop, telefon, autoturism de serviciu.

Scroll to top