octombrie 1, 2018

Area Sales Manager – Cereale

By zoltan In Jobs, Uncategorized with Comentariile sunt închise pentru Area Sales Manager – Cereale

Partenerul nostru, EASTGRAIN își dezvoltă echipa de management teritorial!

Candidatul ideal este o persoană cu experiență de minim 3-5 ani pe domeniu (achiziții, trading sau vânzări cereale), care este disponibil pentru muncă de teren și dispus să lucreze în regim de home-office. Zona alocată va fi partea centrală a țării.

Ingineri agronomi au avantaj!

Cerințe:

  • Experiența relevantă in vânzări, achiziții și/ sau trading cereale;
  • Studii superioare absolvite;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Orientare către client, atitudine proactivă, aptitudini de negociere;
  • Atenție pentru detalii si cifre, raționament matematic;
  • Capacitatea de a respecta termenele limită și de a lucra in condiții de stres;
  • Bune abilități operare PC (Word, Excel, PP);
  • Fire comunicativă, deschisă, ambițioasă;
  • Auto-motivație pentru dezvoltare profesională;
  • Lucru in echipă (atingerea obiectivelor împreună cu echipa);
  • Disponibilitate pt. muncă de teren;

Responsabilități:

Rolul principal al postului este legat de activități legate achiziții cereale și semințe oleaginoase și însumează următoarele responsabilități:

  • Prospectarea/recunoașterea potențialilor parteneri;
  • Inițierea si dezvoltarea relațiilor de afaceri cu producătorii de cereale și semințe oleaginoase;
  • Vânzarea de îngrășăminte și de materii prime furajere;
  • Negocierea si încheierea de contracte in domeniul achizițiilor de cereale și semințe oleaginoase;
  • Gestionarea permanentă a portofoliului de producători din zona geografică arondată, in conformitate cu politica de afaceri a companiei;
  • Realizarea obiectivelor anuale privind achiziția de cereale si plante tehnice;
  • Identificarea cererii pieței, precum si a competitorilor potențiali si ai ofertelor acestora;
  • Renegocierea contractelor- la nevoie- conform strategiei companiei;
  • Raportarea permanentă către managementul companiei;

Rolul secundar al postului este legat de activități de vânzare de inputuri agricole și materii prime furajere și însumează următoarele sarcini și atribuții:

  • Vânzarea de produse și servicii aflate în ofertele companiei;
  • Customer care și optimizare servicii;
  • Supravegherea livrării produselor si oferirea asistenței necesare departamentului de logistică;
  • Cooperarea cu departamentul execuție, financiar și logistic;

Se oferă:

– condiții avantajoase, pachet salarial atractiv
– siguranță și șansa de a lucra într-o companie foarte prosperă
– mașină de serviciu, și toate cele necesare activității
– colaborare cu echipă dinamică, inovativă

Scroll to top